DITTA

Rodinný dom s prístavbou

 

 

 

Rodinný dom sa nachádza na okraji Bratislavy v mestskej časti Lamač. Povodný katalógový dom bol postavený pre štvorčlenú rodinu s dvoma deťmi. Po odchode deti začal byť dom pre majiteľov zbytočne veľký. Po dlhšom uvažovaní prišlo rozhodnutie na prebudovanie domu na dve samostané bytové jednotky, aby sa späť mohlo vrátiť jedno z detí aj so svojou rodinou.  Ako najlepší variant prestavby nám prišla pristavba k domu tak, aby sme zväčšili úžitkovú plochu domu a získali ďalší obytný priestor.

 

 

 

 

 

 

Stiesnený pozemok nepravidelného tvaru nám presne určoval limity, ktoré sme na 100% využili. Pôvodný dom so šikmou strechou neponúkal veľa možností aby sme s nim pristavbu zladili, preto sme sa ju rozhodli výrazne odlíšiť po tvarovej a materiálovej stránke.

 

 

 

 

 

 

 

Novovzniknutá bytová jednotka má dennú časť so vstupom v prístavbe – obývačka s kuchyňou je spojená do jednej miestnosti. Vstupná chodba oddeľuje obývačku od spálne a pracovne, nachádzajúcej sa v pôvodnej časti domu. Pôvodná bytová jednotka bola zmenšená o dve miestnosti tak, aby na prízemí mala dennú časť a na poschodí nočnú so štyrmi izbami.

 

 

 

 

 

Autor: Martin Bugáň
Rok realizácie: 2015
Plocha: 36 m2